Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali Ormianina i Gruzina podejrzewanych o dokonanie przed kilkoma tygodniami rozboju na jednej ze stacji paliw. Poszkodowanym był wówczas obywatel Pakistanu. Sprawcy, grożąc przedmiotem przypominającym broń, zmusili go do oddania kilkunastu tysięcy złotych. Decyzją sądu jeszcze dziś obaj zatrzymani mężczyźni trafią na najbliższe trzy miesiące do aresztu. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

 Sprawa swój początek miała 20 sierpnia br. Na jednej ze stacji paliw w pobliżu Piaseczna doszło do rozboju. Z zebranych przez policjantów z wydziału kryminalnego informacji wynikało, że obywatel Pakistanu został tam zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy na stację podjechali czarnym mercedesem ML. Swoją ofiarę sterroryzowali przedmiotem przypominającym broń, pobili, a następnie zmusili Pakistańczyka do wydania kilkunastu tysięcy złotych.

Natychmiast po tym zdarzeniu, piaseczyńscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców tego rozboju. Zabezpieczono między innymi nagrania monitoringu.

Wczoraj (6 września 2016 r.) punktualnie o 6, do dwóch różnych mieszkań na terenie Warszawy wkroczyli funkcjonariusze.

Do aresztu w Piasecznie przewieziono 42-letniego obywatela Gruzji oraz 36-letniego obywatela Armenii. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego na posiedzeniu sąd się przychylił.

Obaj zatrzymani zostaną osadzeni na najbliższe trzy miesiące w jednym z aresztów śledczych. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

KSP