Zdrowy benefit

Wiele firm na świecie zdaje sobie sprawę z dobroczynnego działania owoców i warzyw, dlatego właśnie przekąski biurowe w takiej postaci możemy odnaleźć na pracowniczych biurkach na niemal każdym kontynencie. Coraz częściej zamawiają je do biur sami pracodawcy, wpisując tym samym swoje działania w nurt employer branding. Owoce i warzywa to zdecydowanie lepszy wybór niż np. dofinansowanie do posiłków w firmowej stołówce, dostarczających puste kalorie.

Idealna przekąska biurowa

Owoce i warzywa są lekkie, świeże i pełne składników odżywczych. To właśnie czyni z nich idealną przekąskę biurową. Warto przypomnieć ich najważniejsze zalety – oto niektóre z nich:

Lekkość: Owoce i warzywa mogą być przekąską lub lekkim posiłkiem. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zjeść dobrze i zdrowo. Przetworzone produkty i tłuste posiłki są obciążeniem dla organizmu oraz prowadzą do ospałości i zmęczenia. Owoce i warzywa – wprost przeciwnie!

Błonnik: Błonnik w diecie jest bardzo ważnym składnikiem. Owoce są doskonałym źródłem zdrowego błonnika, który powinien być stałym elementem codziennego odżywiania. Błonnik jest niezbędny do zdrowego utrzymania naszego układu trawienia.

Nastrój: Enzymy i przeciwutleniacze w owocach i warzywach poprawiają nastrój pracowników. Dostarczają codzienną dawkę zadowolenia, które jest niezwykle ważne w miejscu pracy.

Czujność: Owoce i warzywa są pełne witamin i minerałów, które działają dosłownie jak umysłowe poruszenie. Świeżość produktów oraz wartości odżywcze od razu wywołają uczucie witalności oraz oczyszczą umysł.

Energia: Wybierając zdrowe przekąski dostarczamy sobie naturalne źródło natychmiastowej energii. Kiedy w pracy dopada nas zmęczenie i nie mamy na nic ochoty, sięgnijmy po owoc zamiast batonika. Owoce i warzywa zwiększą energię i utrzymają poziom cukru na stabilnym poziomie przez dłuższy czas, czego nie można powiedzieć o słodkich przekąskach.

Kontrola wagi: Ze względu na siedzący tryb życia, który obejmuje również długie godziny w biurze, problem wagi staje się coraz większą bolączką. Spożywanie owoców i warzyw jako przekąski czy posiłki chroni nas przed otyłością. Jeśli dodamy do tego jeszcze intensywny trening czy jogging po pracy możemy liczyć na naprawdę dobre efekty.

Produktywność: Włączenie owoców i warzyw do diety znacząco prowadzi do wzrostu wydajności w trakcie pracy. Zdrowy, szczęśliwy i skoncentrowany pracownik jest bardziej wydajny, niż ten którego często dopadają choroby czy zły nastrój.

Zdrowie do biura

Dostawy świeżych owoców i warzyw do biur to realny wzrost produktywności i motywacji naszego zespołu, o czym przekonali się już pracodawcy na całym świecie. Jeśli na Twoje biurko nie trafiają jeszcze zdrowe przekąski biurowe, warto podsunąć ten pomysł swojemu pracodawcy. Możesz być pewny, że będzie Ci za to wdzięczny.

 

Tekst pochodzi z bloga Take a Fruit