– Zdajemy sobie sprawę z tego, co się stało. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy spotkanie, wszystko szło po naszej myśli. Na drugą połowę mieliśmy podobne założenia, chcieliśmy kontrolować spotkanie przez posiadanie piłki i dążyć do zdobycia trzeciej bramki, ale piłka już taka jest – to my straciliśmy dwa gole. Kilka błędów w środkowej strefie, brak odpowiednich interwencji w obronie i stąd wzięły się stracone bramki – powiedział po meczu selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.


– Przed spotkaniem ostrzegaliśmy piłkarzy, aby nie pozwolili rywalowi na wprowadzenie chaotycznej gry. Pierwsze symptomy pojawiły się już w pierwszej połowie, ale wyszliśmy obronną ręką. Niestety, nie wyciągnęliśmy z tego odpowiednich wniosków, po przerwie straciliśmy dwie bramki, a później Kazachowie mogli grać w swoim stylu – w głębokiej defensywie. Nam zabrakło recepty na zdobycie trzeciej bramki – dodał.

– Bardzo zależało nam na zdobyciu kompletu punktów, wszystko temu podporządkowaliśmy. Jesteśmy rozczarowani ostatecznym rezultatem, musimy wyciągnąć właściwe wnioski. Trzeba wziąć to potknięcie „na klatę” i jak najlepiej przygotować się do kolejnych spotkań. Wiadomo, przy takiej piłkarskiej złości chciałoby się rozegrać następny mecz jak najszybciej, ale niestety, musimy poczekać miesiąc – zakończył selekcjoner.