31  sierpnia w miejscowości Wistka, położonej w woj. łódzkim, powiecie pajęczańskim,odbyło się Pożegnanie Lata pod Wiatrakiem. Organizatorem wydarzenia była Pracownia Finansowa, firma zajmująca się inwestycjami w elektrownie wiatrowe.
Impreza miała charakter pikniku i trwała od 12:00 do 18:00, zaproszone zostały rodziny z dziećmi po to, aby mile spędzić czas na świeżym powietrzu. Wzięło w niej udział około 200 osób. Wśród nich znaleźli się inwestorzy, którzy już są posiadaczami udziałów w elektrowniach, oraz liczni zainteresowani z całej Polski. Jedni ciekawi tego, w jaki sposób działa biznes pomnażania kapitału poprzez tego typu, alternatywne inwestycje, inni zainteresowani tym jak właściwie funkcjonują elektrownie wiatrowe.
 Pytania jakie padały od słuchaczy dotyczyły: miejsca, w którym najlepiej postawić turbinę, jej efektywności, opłacalności i zmiany podatków, procedury i procesu przygotowania inwestycji. Ciekawość zgromadzonych odnosiła się także do kwestii technicznych: czy elektrownia kręci się z tą samą prędkością, w jaki sposób startuje i hamuje, przy jakiej prędkości się uruchamia, czy i w jaki sposób obraca się gondola, oraz o organizację transportu turbiny. Przewodnikiem tej edukacyjnej wycieczki był Dyrektor działu OZE Tomasz Kapała.
 Pozostałe atrakcje, z których mieli okazję skorzystać goście to: przejażdżka nową ekologiczną Toyotą Prius z napędem hybrydowym oraz nowym Lexusem RX 450H. Oba auta są napędzane silnikami eklektycznymi, współpracującymi z jednostkami spalinowymi. Takie rozwiązanie obniża znacznie zużycie paliwa, pozwalając odzyskiwać energię z hamowania. Akumulatorów aut hybrydowych nie trzeba zatem podłączać do ładowania, co stanowiłoby obecnie w Polsce problem ze względu na małą liczbę punktów ładowania. Energia w nich dostępna w 90% pochodzi ze spalania węgla. Abyśmy ekologicznie i komfortowo mogli korzystać w Polsce z aut w pełni elektrycznych, konieczny jest zatem rozwój sieci szybkich ładowarek i Odnawialnych Źródeł Energii, z których najtańszym są wiatraki.
 Poza Toyotą i Lexusem, wśród partnerów  wydarzenia znalazła się również organizacja biznesowa Global Investor Club, grupa zrzeszająca inwestorów oraz ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach inwestowania.
 Patronem medialnym była Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju (InE), zajmująca się promowaniem i wdrażaniem rozwiązań zrównoważonego rozwoju w Polsce.
Farma wiatrowa, na której odbywał się piknik składa  się z dwóch turbin wiatrowych Vestas V90 o mocy 2MW każda, produkująca około 10500 Mwh/rok, co jest w stanie zasilić w przybliżeniu 3500 gospodarstw domowych.  Wysokość jednej turbiny to 105m a  długość skrzydła 45m.