W pierwszym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Kazachstanem. – Zawsze starannie przygotowujemy się do meczów wyjazdowych. Praktycznie każdy detal jest zaplanowany, by obyło się bez niespodzianek – na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział selekcjoner Adam Nawałka.


– Rozpoczynamy nową batalię. Jesteśmy po udanych mistrzostwach Europy i teraz chcemy potwierdzić, że robimy postępy. Naszym celem numer jeden jest awans do mistrzostw świata. Niedzielny mecz uważamy za trudny ze względu na zmianę czasu oraz sztuczną nawierzchnię. Kazachstan to drużyna dobrze zorganizowana, ale bardzo starannie przygotowaliśmy się do tego meczu – sobotnie spotkanie z dziennikarzami rozpoczął trener Nawałka.

O przygotowaniach do meczu

– Zawsze starannie przygotowujemy się do spotkań wyjazdowych. Praktycznie każdy detal jest zaplanowany, by obyło się bez niespodzianek. Analiza rywala również stanowi ważny punkt przygotowań, dlatego pracuje nad nią sztab ludzi. Najważniejszym wydarzeniem zawsze jest mecz. Zagramy na sztucznej murawie, ale od zawodników wiem, że to nie będzie miało żadnego wpływu na naszą grę. Wiemy, że będzie to trudne spotkanie. Chcemy kontrolować mecz od samego początku. Przyjechaliśmy tutaj, żeby dobrze rozpocząć eliminacje.

O nieobecności Kamila Grosickiego

– Bardzo żałujemy, że nie ma z nami Kamila. To ważna postać w naszym zespole, ale kontuzja jednego jest szansą dla drugiego. Wierzymy, że Kamil szybko się wyleczy i będzie gotowy do gry już w następnym spotkaniu. Po dzisiejszym treningu zapadnie decyzja o tym, w jakim składzie jutro zagramy.

O Kazachstanie

– Do każdego spotkania przygotowujemy się  pod względem indywidualnych możliwości zawodników. Trenerzy analitycy przekazali nam informację, co do potencjału przeciwników. My skupiamy się na sobie, ponieważ nasza organizacja gry jest najważniejsza.

O sztucznej murawie, na której odbędzie się mecz

– Tak jak mówiłem, przyjechaliśmy tutaj by dobrze rozpocząć eliminacje, grać zgodnie z naszą strategią i to jest dla nas najważniejsze. Co do sztucznej murawy, musimy rozegrać mecz w takich warunkach jakie są i jesteśmy do tego optymalnie przygotowani.

źródło: PZPN