Nowe wzory kostek postarzanych

Rysy, pęknięcia i nierówności,powstałych przed setkami lat nawierzchni, nie są dziś postrzegane jako wady, ale elementy decydujące o ich niezwykłej urodzie i szlachetności. Podobny efekt można osiągnąć dzięki współczesnym produktom o postarzanej fakturze. Libet Decco Antico to kolekcja kostek charakteryzujących się wyjątkową powierzchnią, nadawaną podczas specjalnego procesu produkcji. Bogata gama wzorów, formatów i kolorów poszerzyła się w tym roku o kolejne propozycje.

Zamiast cegły, granitu czy bazaltu

Pierwsza z nowości wśród szlachetnych kostek postarzanych firmy Libet inspirowana jest cegłą, do której nawiązuje kolorem i formą. Mattone charakteryzuje się naturalną ceglastą barwą i typowym kształtem prostokąta o wymiarach 10 x 30 cm. Druga nowość to Tract – system aż 6 komplementarnych elementów, przypominających design staromiejskiego bruku. Zestawiane w rozmaite kompozycje, zawsze dają wyjątkowy efekt, na który wpływa również dostępność ciekawych kolorów: ceglasty, piaskowo-beżowy oraz bazaltowy grafit. Najmniejsza w rodzinie Libet Decco Antico jest Qubo. To postarzana wersja popularnej kostki Pepito, która umożliwia kreatywne kształtowanie nawierzchni z motywem niewielkich kwadracików o wymiarach 10 x 10 cm w roli głównej. Doskonale sprawdzi się zarówno jako detal, jak też w postaci podstawowego materiału nawierzchniowego. Stanowi przy tym dobrą alternatywę dla kostek granitowych i bazaltowych.

Szlachetny wygląd, wyjątkowa trwałość

Produkty Libet Decco Antico odznaczają się niezwykle naturalnym wyglądem. Nierównomierna faktura oraz delikatne obtłuczenia idą jednak w parze z niezbędną wytrzymałością i trwałością materiału, który zachowuje wszystkie walory szlachetnych kostek Libet. Jest odporny na warunki atmosferyczne, a system ochrony ALS (Anti Liquid System) dodatkowo zabezpiecza go przed plamami i wykwitami. Mattone, Tract i Qubo świetnie nadają się więc do tworzenia estetycznych nawierzchni na prywatnych posesjach oraz w przestrzeniach publicznych. Grubość 8 cm umożliwia budowanie z nich nie tylko ciągów pieszych, ale też np. podjazdów czy miejsc postojowych.

Stylowe nawierzchnie z postarzanych kostek brukowych pasują szczególnie do otoczenia zaaranżowanego w stylu klasycznym i rustykalnym. Uniwersalna kolorystyka i różnorodne formaty nowych produktów Libet Decco Antico sprawdzają się również w przestrzeni o nowoczesnym charakterze.