Wareccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził pomnik Stefana Czarnieckiego, a także załatwił swoją potrzebę fizjologiczną na obelisk. Teraz 38-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

 W nocy z środy na czwartek w trakcie przeglądania monitoringu miejskiego, dyżurny Komisariatu Policji w Warce zauważył dwóch mężczyzn którzy na zmianę pozują do zdjęć robionych przy pomniku Stefana Czarnieckiego. Po kilku minutach jeden z uczestników sesji fotograficznej wspiął się na pomnik kontynuując robienie zdjęć. Podczas schodzenia przytrzymywał się szabli posągu powodując jej złamanie, a następnie urwany element ukrył w jednym z kwietników stojących na terenie placu Czarnieckiego.

Podczas przeglądania monitoringu okazało się, że mężczyzna ten chwilę przed wejściem na pomnik, na pobliskim placu spożywał alkohol oraz załatwił swoją potrzebę fizjologiczną wprost na jego cokół. Zatrzymany 38-latek (mieszkaniec Grudziądza) miał w swoim organizmie promil alkoholu. Za znieważenie pomnika odpowie przed sądem.

źródło: http://kwp.radom.pl