Wspaniała pogoda i topowe gwiazdy disco spowodowały, że na stadionie w Iłowie zebrało się kilka tysięcy spragnionych dobrej zabawy fanów. Po raz dziewiętnasty odbyło się tu „Pożegnanie Lata”. Ponownie była to impreza w wielkim stylu. Było hucznie, widowiskowo, a szalone rytmy największych – nie tylko polskich – przebojów z parkietów dyskotekowych rozbrzmiewały do późnych godzin nocnych.

Po+-egnanie Lata w I+éowie 2016 fot Marcin Odolczyk (13)

Jak co roku, w ostatni wakacyjny czwartek (25.08) Iłów staje się polską stolicą disco-polo. Tłum miłośników dobrej zabawy zjeżdża na miejscowy stadion. Przybywają goście ze wszystkich stron kraju, a nawet z zagranicy. – W tym roku spotkałem panią, która powiedziała, że specjalnie na naszą imprezę przyjechała z Amsterdamu – przyznał Robert Klatt z World Media, główny organizator „Pożegnania Lata”. Na pytanie, jak to robi, że tak wielu znanych artystów z branży polskiego disco zawsze z ochotą gości w Iłowie przyznał: – Cóż, nasza impreza jest po prostu wyjątkowa, charakteryzuje ją niepowtarzalna atmosfera, bawimy się wspólnie niczym muzyczna rodzina, nie ma żadnej rywalizacji, to nie konkurs. Tu każdy przyjeżdża, by wspólnie poświętować i podsumować mijający czas wakacji. Ponadto niejednokrotnie zespoły przyznają, że uwielbiają iłowską publiczność, z którą mają perfekcyjny kontakt – przyznaje Robert Klatt, który jest również liderem i założycielem grupy Classic.

Po+-egnanie Lata w I+éowie 2016 fot Marcin Odolczyk (23)

Słowa przez niego wypowiedziane znajdują odzwierciedlenie w wypowiedziach liderów zaproszonych zespołów. W rozmowach z nimi, niejednokrotnie podkreślali właśnie ten specyficzny, bardzo pozytywny klimat iłowskiego święta, profesjonalną organizację i wspaniałą publiczność. I trzeba przyznać, że jeśli chodzi o organizację „Pożegnania Lata” to stoi ona na najwyższym poziomie i zdecydowanie może posłużyć jako wzór dla tego typu przedsięwzięć. – To już nasza ósma wizyta na tej imprezie i nie wyobrażamy sobie zakończenia wakacji bez Iłowa i tej super imprezy – przyznał Robert, który bawił się wspólnie z żoną i przyjaciółmi, wszyscy przyjechali tu z okolic Gdańska.

Po+-egnanie Lata w I+éowie 2016 fot Marcin Odolczyk (17)

Tegoroczną gwiazdą wieczoru była Kate Ryan, flamandzka piosenkarka muzyki pop i eurodance. W żadnym wypadku nie chcielibyśmy wypominać artystce wieku, ale trzeba przyznać, że formą jak i urodą dysponuje znakomitą. Wokalistka zaserwowała fanom blisko półgodzinny koncert. W jej wykonaniu publiczność usłyszała największe przeboje takie jak Ella, elle l’a, Libertine czy nieśmiertelne Voyage Voyage.

Po+-egnanie Lata w I+éowie 2016 fot Marcin Odolczyk (24)Dziewiętnasta edycja imprezy była też okazją do świętowania jubileuszu 15-lecia pracy artystycznej zespołu Power-Play. Zespół powstał z inicjatywy lidera i wokalisty Sylwestra Gazdy, a wraz z nim skład tworzą Marcin „Ketchup” – gitara i Karol „Czaruś” –  perkusja. Były życzenia, gratulacje, nagrody i wyjątkowy urodzinowy tort. Znani z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości, z natury nie lubią robić wokół siebie dużego szumu, ale gdy tylko pojawią się na scenie, potrafią zaczarować ludzi tak, że nogi same rwą się do tańca. I tak też było na iłowskiej scenie. Największe hity zespołu śpiewali wraz z jubilatami przyjaciele z innych grup m.in. Classic, Milano i Top Girls, Czadoman, Boys, After Party, Weekend, Exaited.

Po+-egnanie Lata w I+éowie 2016 fot Marcin Odolczyk (19)

Podczas „Pożegnania Lata” publiczność bawiła się też przy hitach takich zespołów jak – Mr Sebi, Pudzian Band, Elixir, The Brothers, News, Diadem, Dennis, Camasutra i wiele innych. Z wielkim aplauzem widownia przyjęła też występ utalentowanego rodzeństwa artystów z zespołu Mig. W Iłowie oczywiście nie mogło też zabraknąć Zenka Martyniuka z Akcentu.

Po+-egnanie Lata w I+éowie 2016 fot Marcin Odolczyk (1)

Muzyczne „Pożegnania Lata” w Iłowie od dziewiętnastu lat jest ważnym punktem na mapie największych wydarzeń muzycznych typu disco. Tegoroczna edycja tylko to potwierdziła. Obszerną relację z imprezy zapowiada kanał PoloTv. Retransmisja koncertu prawdopodobnie w niedzielę 4 września  godz. 20.05.

Marcin Odolczyk