-Ocena co do odpowiedzialności politycznej Hanny Gronkiewicz-Waltz jest jednoznaczna. To Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie patologie i nieprawidłowości, związane z warszawską reprywatyzacją, jakie miały miejsce w latach 2007-2016 – powiedział Poseł PiS Jarosław Krajewski podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie.

Jarosław Krajewski poinformował, że jest możliwe iż Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz miała wiedzę o wszystkim co dzieje się w kwestii reprywatyzacji.

-Urzędnik, który zdecydował o zwrocie działki przy ulicy Chmielna 70 działał z upoważnienia i na podstawie pełnomocnictwa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wszystko na to wskazuje, że Gronkiewicz-Waltz miała pełną wiedzę, co do tego, jak wygląda kwestia reprywatyzacji tej działki – oświadczył.

– To niezwykle bulwersujące i skandaliczne zachowania, które nie byłyby możliwe bez braku determinacji i bierności Hanny Gronkiewicz-Waltz – dodał Poseł PiS.

W konferencji udział wziął też Poseł PiS Paweł Lisiecki, który stwierdził, że Prezydent m.st. Warszawy ucieka od odpowiedzialności za swoje czyny.

– Hanna Gronkiewicz-Waltz próbuje zgonić odpowiedzialność na urzędników, którym dawała pełnomocnictwa. (…) Ostatnie lata pokazały powiązania między władzami Warszawy, a różnymi układami biznesowymi – powiedział.

 źródło: pis.org.pl