W miejscowości Białka 15-latek kierujący motocyklem doprowadził do zderzenia z samochodem marki Renault, za kierownicą którego zasiadał 13-latek. Pasażerem samochodu osobowego był nietrzeźwy ojciec, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nieletni zostali przewiezieni do Szpitala Dziecięcego, natomiast nietrzeźwy ojciec trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu w miejscowości Białka, gm. Milejów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nieletnich kierujących. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15-letni mieszkaniec Białki kierował motocyklem marki Honda i wymusił pierwszeństwo przejazdu samochodowi marki Renault, którym kierował 13-letni mężczyzna. Doszło do zderzenia pojazdów.

Kierujący motocyklem nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania i przewoził 15-letniego mieszkańca miejscowości Białka. Policjanci ustalili, iż tuż przed skrzyżowaniem 38-letni ojciec przesiadł się z miejsca kierowcy z 13-letnim synem i dopuścił go do kierowania pojazdem. Po wykonaniu badania na zawartość alkoholu, okazało się, że 38-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, również nie posiadał uprawnień do kierowania oraz był wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nieletni byli trzeźwi i zostali przewiezieni do Szpitala Dziecięcego. Zaś nietrzeźwy ojciec, który naraził syna na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia został trafił do policyjnego aresztu gdzie po wytrzeźwieniu policjanci będą wykonywać z nimi dalsze czynności w tej sprawie.

źródło: lubelska policja