17 mld zł – tyle będzie kosztować Polskę program Rodzina 500+ w 2016 r. Najwięcej pieniędzy zostanie przekazanych w województwie mazowieckim (ponad 460 tys. dzieci), a najmniej – w opolskim (81 tys. dzieci). Na co zostaną one wydane przez rodziców?
Pieniądze z programu Rodzina 500+ można zwyczajnie przejeść, ale i kreatywnie zainwestować. „43% rodziców przeznaczy środki na edukację swoich dzieci, z czego aż 23% na dodatkową naukę języków obcych, które są dziś niezbędne dla przyszłości młodego człowieka” – zaznacza w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Natalia Oświecińska z Langzie.pl.
Wśród wybieranych języków obcych nadal króluje angielski, a tuż za nim jest niemiecki. Na naukę francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego decydują się głównie osoby z większych miast. „Co ciekawe, w naszej wyszukiwarce szukano też kursów mniej popularnych języków, takich jak indonezyjski, macedoński czy języki skandynawskie” – zauważa rozmówczyni.
Jak wybrać najlepszą szkołę językową? Warto porównać je w internecie. Na Langzie.pl znajduje się 35 tys. ofert kursów językowych prowadzonych przez ponad 2 tys. szkół z całego kraju. Najważniejszym kryterium wyboru kursu jest jego cena i lokalizacja szkoły. Rodzice zwracają też uwagę na opinie o niej oraz oceny lektorów.