Już za dwa tygodnie na plaży odbędzie się piąta edycja Summer Fall Festival. Na wrześniowej imprezie usłyszymy występy takich zespołów, jak Kat & Roman Kostrzewski czy Pidżama Porno. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki prezentuje kolejnych wykonawców festiwalu.

Big Cyc to legenda polskiego rocka. Zespół istnieje od 27 lat i gra w tym samym składzie, co jest pewnym fenomenem na polskiej scenie muzycznej. Big Cyc debiutował w marcu 1988 roku w małym klubie studenckim Balbina w Łodzi. Początkowo zespół miał być tylko jednorazowym wygłupem studenckim. Szybko jednak zdobył popularność swymi bezkompromisowymi i ironicznymi tekstami stając się po latach jednym z najbardziej popularnych zespołów rockowych w Polsce.
Grupa wielokrotnie brała udział we wszystkich najważniejszych imprezach muzycznych w Polsce. Big Cyc koncertowali też wielokrotnie zagranicą m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Austrii, Holandii, Anglii, Szkocji, Irlandii, Finlandii, Holandii, Belgii, Szwajcarii.
Big Cyc użyczył muzykę do kilku filmów oraz spektakli teatralnych. Powstały na jego temat prace magisterskie i książki.
Najsłynniejsze płyty zespołu to „Z partyjnym pozdrowieniem” (1990), „Nie wierzcie elektrykom” (1991), „Miłość, muzyka, mordobicie” (1993) „Wojna plemników” (1994) „Z gitarą wśród zwierząt” (1996), „Świat według Kiepskich” (2000), „Zmień z nami płeć” (2002), , „Moherowe berety” (2005), „Szambo i perfumeria” (2009), „Zadzwońcie po milicję” (2011).
Offensywa to szczeciński zespół grający melodyjnego i energetycznego rock’n’rolla. Grupa powstała w 2012 roku, debiutując koncertem w Pokojowej Wiosce Kryszny podczas XVIII Przystanku Woodstock. Na koncie zespołu znajdują się dwa albumy długogrające. Pierwszy, debiutancki album Jest jak jest, pochodzący z 2012 oraz drugi w dorobku, Zwycięstwa Smak, wydany zimą 2015 roku. Ponadto Offensywa ma na swoim koncie setki koncertów zagranych na terenie całego kraju.
Summer Fall Festvial odbędzie się 3 września w Płocku na plaży nad Wisłą. Wstęp na imprezę, jak co roku, jest bezpłatny.