Zachęcam do wizyty w kompleksie opiekuńczo – artystycznym w Pilaszkowie, w którym w najbliższą niedzielę 28 sierpnia zagości festiwal W krainie Chopina.
O godzinie 16.00 w sali koncertowej Domu Opiekuńczo – Leczniczego wystąpi duet Kameralna Harmonia, który tworzą: Katarzyna Kamer grająca na wiolonczeli, suce biłgorajskiej, fideli płockiej, gadułce i sarangach, oraz akordeonista Hubert Giziewski. To unikalne połączenie instrumentów, pozwala prezentować artystom prawdziwe skarby światowej kameralistyki; od skocznej polki z Sieradza, poprzez XVI wieczne polonezy, kujawiaki i oberki, staropolskie pieśni, miniatury Grażyny Bacewicz, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego, narodowe tańce bułgarskie, greckie, włoskie, irlandzkie, na indyjskich i irańskich kończąc.
Po koncercie słuchacze będą mogli zwiedzić z przewodnikiem znajdujący się na terenie kompleksu dwór w Pilaszkowie w którym się mieści Muzeum Dworu Polskiego i poznać niezwykle bogatą jego historię, oraz największe na Mazowszu, Muzeum Pojazdów Konnych. Dwór otoczony jest klasycystycznym, XVIII wiecznym parkiem krajobrazowym, w którym znajdują się rzadkie i cenne okazy przyrody.
Wstęp wolny.