Polityka migracyjna kanclerz Niemiec Angeli Merkel doprowadziła do tego, że miliony Niemców straciły zaufanie do niej – pisze „The Huffington Post”.
Zdaniem autora artykułu niemieckie władze okłamują obywateli i nie ujawniają całej prawdy o sytuacji z imigrantami. Oskarża on kanclerz i rząd między innymi o to, że za ich milczącą zgodą lotnisko Kolonia-Bonn było rzekomo wykorzystywane jako węzeł transportowy dla uchodźców przybywających z Turcji. „Huffington Post” pisze, że w ten sposób kilka tysięcy osób może przedostać się do Niemiec, omijając kontrole.
Jak pisze portal Jungefreiheit, władze zdementowały tę informację. Tym niemniej zdaniem „The Huffington Post” większość Niemców w ostatnich miesiącach czuje się oszukana i dopuszcza, że politycy „są zdolni do każdej podłości”. „Merkel w każdym razie jest dla nich tylko wcieleniem niepowodzeń i nieodpowiedzialności” — podkreślono w artykule.
Kanclerz już wielokrotnie omijała prawo w kwestii przyznania azylu, dlatego nie wiadomo, co jej „przeszkadza w odrzuceniu wszystkich zakazów” również tym razem, jeśli jej reputacja i tak jest zrujnowana — podsumowuje autor materiału.
NS