Prezydent Andrzej Duda powitał na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Tematem rozmów głów państw ma być współpraca gospodarcza i polityka wschodnia. Prezydenci mają przyjąć deklarację o współpracy gospodarczej między Rzeczpospolitą Polską i Republiką Kazachstanu. Podpisanych zostanie szereg umów gospodarczych – międzypaństwowych i między firmami.

Ambasador Kazachstanu Ałtaj Abibułłajew poinformował, że zostaną podpisane umowy za ok. 1 mld dolarów. Dodał, że Polska jest naturalnym partnerem Kazachstanu, który otwiera drzwi na całą Unię Europejską. Prezydent Nursułtan Nazarbajew złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. W Łazienkach Królewskich prezydent Kazachstanu spotka się z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Wieczorem odbędzie się oficjalny obiad wydany przez prezydenta Andrzeja Dudę na cześć prezydenta Kazachstanu. Drugiego dnia wizyty, we wtorek rano Nursułtan Nazarbajew spotka się z premier Beatą Szydło. Następnie prezydenci Duda i Nazarbajew wezmą udział w otwarciu Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego.

źródło: Kancelaria Prezydenta RP

fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP