Alternatywa dla tradycyjnych osłon z blachy

Popularne izolacje z kauczuku syntetycznego, choć lekkie i elastyczne, posiadają pewne wady. Nie tylko są podatne na uszkodzenia, ale też niejednokrotnie nie są odporne na promieniowanie UV. Alternatywą dla tego rodzaju rozwiązań są otuliny Arma-Chek Silver, które nie tylko zabezpieczają izolacje przed stratami energii i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale też – za sprawą zastosowanej technologii – zapewniają dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Do zabezpieczenia izolacji często stosuje się dodatkowe osłony wykonane z metalu, PVC czy folii aluminiowej. Tego rodzaju rozwiązania wiążą się jednak z dodatkowymi kosztami, możliwością powstania mostków termicznych a niejednokrotnie także dłuższym i utrudnionym montażem. Aby zapobiec tego rodzaju problemom firma Armacell stworzyła wyjątkowe rozwiązanie w postaci izolacji z preizolowaną osłoną Arma-Check Silver. Nie tylko gwarantuje ono wysoki poziom izolacji termicznej, ale też efektywnie zabezpiecza przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi a przy tym jest łatwe i szybkie w montażu.

Elastyczna izolacja na najwyższym poziomie

W zależności od rodzajów instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych wykorzystywanych w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych czy też w mniejszych obiektach z przeznaczeniem mieszkalno-użytkowym, pojawiają się zróżnicowane wyzwania dotyczące ich prawidłowej izolacji. Mimo różnic w sposobie doprowadzania lub odprowadzania ciepła, wykorzystywaniu różnych źródeł energii oraz stopniu wydajności poszczególnych urządzeń, wspólnym mianownikiem pozostaje cały czas jak najwyższa sprawność całego systemu. Jej utrzymanie wiąże się z doprowadzeniem czynników chłodniczych bądź grzewczych do miejsc, gdzie docelowo powinno nastąpić przekazanie energii w odpowiednią stronę. Aby proces ten przebiegał zgodnie z założeniami dotyczącymi wysokiej efektywności, konieczne jest prawidłowe zaizolowanie tych elementów instalacji, w których straty te mogą być największe. Otuliny Arma-Check Silver posiadają przewodność cieplną na poziomie λ≤0,036 W(m*K), co zapewnia wysoki stopień izolacyjności nawet w najbardziej wymagających warunkach, a ponadto lepiej chronią przed kondensacją w porównaniu do starszych technologii. Produkt ten charakteryzuje się bowiem budową warstwową gwarantującą  ochronę przed promieniowaniem UV oraz korozją galwaniczną.Podwójna warstwa folii aluminiowej pokrytej specjalną powłoką zabezpiecza przed działaniem promieni słonecznych, a wewnętrzna strona warstwy ochronnej powleczona warstwą PVC chroni przed niszczeniem instalacji wywołanym chemicznym oddziaływaniem środowiska. Łatwość stosowania niemetalowego systemu sprawia, że szybko i w prosty sposób można wykonać łączenia poszczególnych elementów zabezpieczających, bez użycia dodatkowych narzędzi oraz elementów w postaci śrub bądź wkrętów.

Wszechstronność zastosowania i łatwość montażu w jednym

Poza walorami izolacyjnymi, które są podstawową cechą systemu Arma-Check Silver, istotną rolę odgrywa także trwałość oraz estetyka całego rozwiązania. Łatwe w montażu elementyo jasnym metalicznym wykończeniu, zabezpieczające izolację przed uszkodzeniami mechanicznymi,wydajnie minimalizują ryzyko uszkodzeń pod warstwą izolacji. Tym samym nie powstaje zagrożenie korozji galwanicznej wpływającej na sprawność całej instalacji. Ponadto sposób montażu systemu Arma-Check Silver znacząco redukuje jego koszty. Poza standardowymi arkuszami, łatwymi w dopasowaniu nawet do sporych rozmiarów rur, jak i szeroką gamą tub, w ramach systemu dostępne są również gotowe elementy prefabrykowane w postaci kolanek oraz trójników. Dzięki temu można sprawnie i szybko dopasować izolację nawet do wysoce skomplikowanych instalacji. Arma-Check Silver przeznaczony jest do instalacji zewnętrznych oraz wewnętrznych, wykorzystywanych w chłodnictwie przemysłowym i użytkowym, a także w instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak również w ogrzewnictwie i technice sanitarnej. Dedykowany jest także do instalacji przemysłowych, spożywczych, farmaceutycznych oraz chemicznych. Estetyka powłoki zewnętrznej sprawia, że z powodzeniem może być stosowany zarówno na zewnątrz obiektów, jak i we wnętrzach.