Powrót do szkoły z orzechami

Koniec wakacji oznacza dla uczniów powrót do szkoły, a co za tym idzie, naukę oraz wytężoną pracę mózgu. By wspomóc jego pracę, pamięć i koncentrację, a także zapewnić dziecku energię na cały dzień zadbajmy o pożywne drugie śniadanie. Zamiast niezdrowych przekąsek zachęćmy ucznia do przegryzania w trakcie przerw orzechów włoskich. Marka Kresto wyjaśnia jakie właściwości mają orzechy i dlaczego nie powinno zabraknąć ich w diecie dziecka.

Najlepsze dla mózgu

Uczniowie z uwagi na wzmożoną naukę, potrzebę koncentracji, dobrej pamięci, a także sytuacje stresowe powinni wspomagać układ nerwowy. Najlepiej w tym celu sięgnąć po naturalne produkty oddziałujące na niego czyli np. orzechy. Orzechy włoskie wyróżniają się bogactwem składników mineralnych. Posiadają dużą ilość fosforu, która wspomaga pracę mózgu i wpływa na sprawność procesów myślowych, a także są źródłem żelaza, wapnia, potasu, magnezu oraz cynku. Ponadto w ich składzie znajdziemy witaminę E i B6 oraz niezwykle zdrowe kwasy Omega3. Orzechy dobroczynnie wpływają na kondycję skóry, zwłaszcza trądzikowej oraz łagodzą kłopoty żołądkowe. Ponadto wspomagają szereg układów w organizmie, jak krwionośny czy odpornościowy. Zawartość kwasu lanolinowego działa bezpośrednio na komórki nerwowe, co pomaga zwalczać nadpobudliwość, przemęczenie, stres oraz kłopoty ze snem. Fosfor zawarty w orzechach wpływa na sprawność procesów myślowych.

Orzechy włoskie możemy zapakować uczniowi na drugie śniadanie w dowolnej formie, jako przekąskę prosto z paczki, jak i pysznej sałatki z warzywami lub owocami. Orzechy to także doskonały dodatek do porannej owsianki oraz dań obiadowych.