Bateria kuchenna w kształcie litery U to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością. Doskonale pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Jeśli dodamy do tego możliwość doboru koloru korpusu, tak jak w przypadku baterii Corso firmy Invena, otrzymamy produkt, który sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu.

Kuchnia to miejsce o konkretnym przeznaczeniu – z założenia ma służyć głównie do przygotowywania posiłków. Dlatego zarówno pod względem układu, jak i wyposażenia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Współczesny dom zmienia się jednak i dostosowuje do nowego stylu życia oraz potrzeb mieszkańców. Kuchnia przestała być już jedynie pomieszczeniem roboczym. Coraz bardziej otwiera się na strefę wypoczynkową, często stając się jej integralną częścią. Powinna więc być już nie tylko praktyczna, ale również i estetyczna.

Bateria idealnie dopasowana

Wybierając kształt baterii zlewozmywakowej musimy wziąć pod uwagę koncepcję całego wnętrza i materiały, jakie wykorzystamy do jego wykończenia. Jednouchwytowa stojąca bateria Corso firmy Invena charakteryzuje się smukłym korpusem i delikatną linią. Jej elegancja i ponadczasowy charakter sprawiają, że oprze się zmieniającej modzie i świetnie wpisze się w aranżacje w każdej stylistyce. Czyni to z niej rozwiązanie bardzo uniwersalne, niezależnie od zmieniających się trendów.

Cechą wyróżniającą baterię Corso firmy Invena jest bogata paleta kolorystyczna, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasujemy armaturę do pozostałego wyposażenia kuchni, a w przypadku otwartych pomieszczeń również salonu. Większość dostępnych na rynku produktów ma wykończenie chromowane. W przypadku Corso oprócz standardowej błyszczącej powierzchni, wybrać możemy inox, czyli srebrną baterię o matowym wykończeniu. Ale na tym nie koniec. Dostępne są również kolory ecri oraz czarny, które idealnie wpiszą się w nowoczesne, monochromatyczne wnętrza.

Wygoda przede wszystkim

Kształt wylewki ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale także funkcjonalne. Wysoka bateria stojąca
z zagiętą wylewką w kształcie litery U jest optymalna, ponieważ pozwala na napełnienie lub umycie dużego naczynia, a jednocześnie nie powoduje zbytniego rozpryskiwania wody. Możliwość obrotu jeszcze bardziej zwiększa komfort korzystania z niej.

Istotny jest też odpowiednio wyprofilowany, skierowany ku górze uchwyt, który służy do ustawienia zarówno temperatury, jak i siły strumienia. Precyzję obsługi zapewnia trwały mieszacz ceramiczny o szerokości 35 mm. Użytkowanie baterii jednouchwytowej jest nie tylko wygodniejsze, ale też gwarantuje mniejsze zużycie wody niż w przypadku posługiwania się dwoma pokrętłami. Dodatkowe oszczędności generuje niewielki, ale ważny element, jakim jest perlator. Napowietrza on strumień, dzięki czemu staje się on obfitszy w odczuciu. Wśród zalet praktycznych baterii Corso warto wymienić również system do szybkiego montażu, który otrzymujemy w komplecie.

Wyrafinowany, subtelny kształt, bogata kolorystyka do wyboru, komfortowe i oszczędne użytkowanie to przepis na baterię idealną. Corso firmy Invena spełnia wszystkie te wymogi, dzięki czemu można ją polecić nawet najbardziej wymagającym inwestorom.

         

Więcej informacji na temat produktów firmy Invena znaleźć można na stronie www.invena.pl

Invena S.A. od ponad 20 lat dostarcza do polskich domów funkcjonalne i niezwykle trwałe produkty. Oferta firmy obejmuje armaturę łazienkową taką jak: baterie, zestawy natryskowe oraz deszczownie, brodziki i kabiny prysznicowe, a także produkty instalacyjne, przeznaczone dla profesjonalistów.

Firma założona przez Marka Kamińskiego, znanego na całym świecie polarnika, od lat angażuje się w działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Invena przekazuje część zysków na wsparcie działań Fundacji Marka Kamińskiego,  tworzącej autorskie programy edukacyjne oparte na metodzie Biegun – metodzie osiągania celów i przekraczania własnych granic. Fundacja realizując projekty takie jak: Obozy Zdobywców Biegunów, Inkubatory Metody Biegun, Ogólnopolski Program Partnerski, Warsztaty Rozwoju Osobistego czy Klub Odkrywcy Dobra, pomaga dzieciom i dorosłym ze środowisk wykluczonych czy będących w trudnej sytuacji życiowej.

Invena jest zdobywcą wielu nagród, m.in. statuetki „Złoty Instalator” czy Złotego Certyfikatu konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wśród otrzymanych przez nią wyróżnień są m.in. tytuł „Gazela Biznesu” (2009), „Solidna Firma” (2011) a także Certyfikat Wiarygodności Biznesowej (2014) czy „Skrzydła Biznesu” (2015). Firma jest członkiem Polskiej Korporacji Techniki Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz  Polskiej Rady Biznesu.

INVENA S.A.

Lniana 2

75-213 Koszalin

www.invena.pl