Nowoczesna pozywa Kaczyńskiego. O co im chodzi tym razem?

Nowoczesna składa do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Uzurpuje on sobie władzę nad rządem, Sejmem, Senatem, i Prezydentem. Konstytucyjnym organom władzy państwowej nakazuje, wskazuje i zakazuje. To podżeganie do łamania prawa i sprawstwo kierownicze- czytamy na stronie partii Petru.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Nowoczesna przedstawiła opinię na temat- według nich- szokującego i skrajnego ignorowania prawa przez posła Jarosława Kaczyńskiego.

– Szokujące jest skrajne ignorowanie prawa przez jedna osobę w państwie. Tą osobą jest poseł Jarosław Kaczyński – mówiła podczas konferencji posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, członek zarządu Nowoczesnej.

Według Nowoczesnej w przeciągu ostatnich dwóch tygodni poseł Jarosław Kaczyński trzykrotnie działał wbrew prawu:

  • NAKAZAŁ Radzie Mediów Narodowych cofnięcie decyzji w sprawie byłego prezesa TVP – Jacka Kurskiego.
  • WSKAZAŁ palcem władzom samorządowym, gdzie powinny zostać postawione pomniki smoleńskie.
  • ZABRONIŁ rządowi publikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Według partii, której twarzą jest Ryszard Petru, tak działa uzurpator i jest to podżeganie rządu do łamania prawa i sprawstwo kierownicze.

W Polsce powstał groźny, poza-konstytucyjny układ władzy. Sworzniem tego układu jest Jarosław Kaczyński – mówił podczas konferencji Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej. – Oznacza to, że Sejm, prezydent i premier oraz ministrowie faktycznie podlegają woli osoby, która nie ponosi żadnej odpowiedzialności. To jest dziś najważniejszy problem w polskim państwie, problem bezprawnej władzy, bezprawia władzy.

Zdaniem władz Nowoczesnej państwo nie może być w takich sytuacjach bezradne. Musi umieć przeciwstawić się uzurpatorowi. Jarosław Kaczyński musi ponieść tego konsekwencje. Po pierwsze, Nowoczesna złoży doniesienie do prokuratury o podżeganie przez Jarosława Kaczyńskiego rządu do łamania prawa, przez niepublikowanie wyroku.

Po drugie, patria zapowiada, że będzie monitorować wszystkie działania posła Jarosława Kaczyńskiego, każdy jego nacisk na rząd, ministrów i urzędników. W przyszłości PiS nie uniknie odpowiedzialności za łamanie prawa.

Czyli ciąg dalszy politycznej szopki w wykonaniu Nowoczesnej trwa w najlepsze.

MB/ źródło informacji: nowoczesna.org

Zobacz również: