60-letnia mieszkanka Rawy Mazowieckiej wjechała samochodem do zbiornika wodnego mającego na celu odwadnianie terenu pobliskiej stacji paliw. Na pomoc oczekiwała na dachu zatopionego pojazdu.

10 sierpnia 2016 r. około godziny 11:35 dyżurny rawskiej komendy został powiadomiony o nietypowym zdarzeniu drogowym. Z informacji wynikało, że przy ul. Przemysłowej w Rawie Mazowieckiej auto osobowe zjechało z drogi i wpadło do zbiornika wodnego.

Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, 60-letnia kierująca skodą felicją straciła panowanie nad pojazdem. Zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie przebijając ogrodzenie, wjechała do zbiornika wodnego. Z powodu wysokiego poziomu wody, kobieta oczekiwała na pomoc na dachu swojego samochodu. W oswobodzeniu kierującej pomogli strażacy, nie odniosła ona żadnych obrażeń. Kobieta była trzeźwa, policjanci ukarali ją 100-zlotowym mandatem. Niestety, aby usunąć samochód ze zbiornika potrzebny był dźwig.

(KWP w Łodzi / mw)