„MARS” opowiada dramatyczną historię sukcesów i porażek związanych z współczesną eksploracją kosmosu, kreśląc wstrząsający obraz pierwszej próby kolonizacji tej odległej planety. Seria dokumentalna zadebiutuje na ekranach National Geographic Channel w 171 krajach i 45 językach już w listopadzie tego roku.

Akcja serii „Mars” osadzona jest zarówno w przyszłości i teraźniejszości, otwiera nowy rozdział w telewizyjnej narracji, łącząc elementy serialu fabularnego z sekwencjami dokumentalnymi, które zilustrują dzieje ludzkiego dążenia do kolonizacji Marsa. Sześcioczęściowa seria opowiada inspirującą historię z perspektywy fikcyjnej misji załogowej na Czerwoną Planetę, która odbywa się w 2033 r.

Fabularne elementy scenariusza i efekty specjalne, charakterystyczne dla filmu fabularnego, malują realistyczny obraz świata przyszłości. Historie współczesnych starań, by dotrzeć do Czerwonej Planety opowiadane są za pomocą realistycznych wstawek dokumentalnych oraz wywiadów z naukowcami i innowatorami, którzy kierują badaniami oraz rozwojem technologii kosmicznej.

Pierwsza załogowa Misja na Marsa. „MARS” przedstawia przyszłość podróży kosmicznych finansowanych za pomocą partnerstwa prywatno-publicznego, dwóch fikcyjnych organizacji: Mars Mission Corporation (MMC), konsorcjum firm kosmicznych powstałego w 2022 r., które odpowiada za budowę i zarządzanie technologiczną stroną programu marsjańskiego oraz International Mars Science Foundation (IMSF), fundacji stworzonej przez koalicję państw w celu organizacji misji na Marsa.

„MARS” to również bezprecedensowa kolekcja wywiadów z największymi umysłami pracującymi obecnie nad przezwyciężeniem przeszkód, które mogłyby zniweczyć dziewiczą podróż na Czerwoną Planetę. National Geographic udało się zdobyć wyłączny dostęp do Elona Muska (założyciela Tesla i SpaceX) oraz jego zespołu kontroli lotów w SpaceX, podczas kwietniowego lądowania rakiety powtórnego startu Falcon 9.