Wejście na wieżę Eiffla, spotkanie z Myszką Miki, laptop i rower – to kilka marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, które czekają na spełnienie. Niestety, oddział w Warszawie cierpi na brak wolontariuszy, przez co realizacja marzenia trwa czasem bardzo długo. Aby to zmienić Fundacja Mam Marzenie poszukuje osób, które chciałyby wspierać jej działalność. Są marzenia do spełnienia – dołącz do nas i pomóż nam je zrealizować!
Spełnianie marzeń dodaje chorym dzieciom otuchy, siły do walki oraz nadziei na lepszą przyszłość. Dzięki zaangażowaniu i energii wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie, od początku działalności spełniono już ponad 6700 marzeń chorych dzieci! Kiedy brakuje wolontariuszy, fundacja przestaje działać. W tym momencie warszawski oddział potrzebuje wsparcia – nowych wolontariuszy.
Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma w sobie odrobinę empatii i garść chęci do niesienia pomocy innym. Aleksandra Janczak, świeżo upieczony psycholog, już od 4 lat pomaga spełniać marzenia podopiecznych.
W Fundacji w życie chorych dzieci wprowadzamy promyk radości i nadziei, ale oprócz tego wiele czerpiemy także dla siebie. Nie ma nic piękniejszego niż szczery uśmiech dziecka i jego słowa: „Dziś jest najlepszy dzień w moim życiu, spełniło się moje marzenie”. Usłyszałam je na swojej pierwszej realizacji, kiedy Tomek dostał zabawkę – robota sterowanego pilotem. I już wiedziałam, że chcę przeżywać więcej takich pięknych chwil – wyznaje Aleksandra, wolontariuszka oddziału w Warszawie.
Korzyści z bycia wolontariuszem jest wiele. Spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie to powód do wielkiej dumy i źródło wielkiej radości. Wolontariusze nabywają ciekawe znajomości oraz rozwijają wiele umiejętności interpersonalnych i organizacyjnych, co owocuje  m.in. w życiu zawodowym.
Powód, dla którego zdecydowałem się na Fundację Mam Marzenie jest bardzo prosty: zdaję sobie sprawę z siły jaka drzemie w spełnianiu marzeń, z tego ile mogą one wnieść wiary i radości do życia codziennego każdego z nas. Jeśli kiedykolwiek przeszło Wam przez myśl zrobienie czegoś dobrego dla innych, jeśli czyjeś zdrowie, uśmiech, życie nie jest Wam obojętne, powinniście spróbować współpracy z nami. Nigdy nie wiadomo, kto złapie bakcyla i wkręci się w pomaganie innym zachęca Michał Godlewski, absolwent psychologii przedsiębiorczości i zarządzania oraz pracownik firmy szkoleniowej i kurierskiej, wolontariusz oddziału w Warszawie z 15-miesięcznym stażem.
Teraz Ty również możesz wkręcić się w pomaganie innym! Serdecznie zapraszamy do wsparcia działań Fundacji Mam Marzenie. Bycie wolontariuszem to wiele nadzwyczajnych emocji i wielka satysfakcja ze spełnienia marzeń i radości, jaką się wnosi w życie dzieci.
Osoby zainteresowane wolontariatem oraz wsparciem działań Fundacji Mam Marzenie są proszone o kontakt z koordynatorem właściwego oddziału. Numer telefonu, a także informacje, gdzie spotykają się wolontariusze znajdują się na stronie www.MamMarzenie.org w zakładce Wolontariat.