Praca policjantów nad gromadzeniem dowodów w sprawie zabójstwa dwóch kobiet trwa. W piątek, 5 sierpnia, do sprawy zatrzymano kolejnego mężczyznę. Prokurator zdecyduje o ewentualnych zarzutach.

Praca policjantów pionu kryminalnego KWP w Bydgoszczy, CBŚP oraz funkcjonariuszy ze Żnina nad sprawą dotyczącą wyjaśniania zabójstwa dwóch kobiet trwa. Do późnych godzin nocnych nad gromadzeniem dowodów pracowali policjanci. Przesłuchiwani byli kolejni świadkowie, przeszukiwane były kolejne miejsca, gdzie możliwe było znalezienie dowodów tej zbrodni.

Praca ta pozwoliła na zatrzymanie w tej sprawie kolejnej osoby.To 45-letni mieszkaniec niewielkiej miejscowości w powiecie mogileńskim. Mężczyzna ten trafił do policyjnego aresztu. Dziś (06.08) przesłuchaniem jego zajmować się będzie prokurator, który zdecyduje o ewentualnych zarzutach.

Przypomnijmy: W czwartek (4.08) o godz. 2:00 policjanci ze Żnina otrzymali zgłoszenie od ojca 15-letniej mieszkanki Barcina. Zgłoszenie dotyczyło m.in. zaginięcia nastolatki. W sprawę włączyli się policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy oraz CBŚP. Praca policjantów pozwoliła na zatrzymanie pierwszego z mężczyzn już po południu tego samego dnia. Ostatecznie do sprawy zatrzymano 3 osoby: dwóch mężczyzn (20 i 21l.) i 17-latkę.
W piątek (05.08) ok. północy policjanci znaleźli w jeziorze, w niewielkiej miejscowości w powiecie mogileńskim, ciała dwóch kobiet: zaginionej 15-latki i 23-latki. Na miejsce przybył prokurator i patomorfolog. Wszystko wskazywało na to, że do śmierci kobiet przyczyniły się inne osoby.

Zatrzymani byli przesłuchiwani przez prokuratora. Jeszcze w piątek (05.08) na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów, prokurator przedstawił zatrzymanym mężczyznom zarzuty zabójstwa obu kobiet. 17-latka po przesłuchaniu została zwolniona.

Decyzją Komendanta Głównego Policji do sprawy tej powołano specjalną grupą śledczą, w skład której weszli oficerowie KWP w Bydgoszczy i CBŚP, którzy zajmują się wyjaśnianiem wszystkich okoliczności tej zbrodni.

M.Ch/Kwp Bydgoszcz