Oszust podawał się za pracownika Urzędu Celnego.

Mężczyzna podający się za pracownika Urzędu Celnego  i oferujący do sprzedaży sprzęt elektroniczny, który miał pochodzić z magazynu likwidowanej placówki celnej  został zatrzymany i rozliczony ze swojej działalności przestępczej. Teraz najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Z uwagi na to, że dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy za kratkami może jednak  spędzić 12 lat.

27 lipca br. mężczyzna zjawił się w jednej  z placówek handlowych  na terenie gminy Piwnicznej Zdrój i oferował do sprzedaży telewizory i laptopy po bardzo atrakcyjnych cenach. Według wersji fałszywego „celnika”, odsprzedawał on sprzęt elektroniczny, ponieważ placówka Urzędu Celnego została zlikwidowana i  funkcjonariusze muszą szybko opróżnić magazyny.  Historia którą wymyślił była tak wiarygodna, że 49- letnia mieszkanka Piwnicznej Zdrój uwierzyła mu i zakupiła od niego dwa telewizory oraz dwa laptopy za kwotę około 2500 zł. Po transakcji, mężczyzna zadeklarował, że zakupiony sprzęt pobierze z magazynu i jak najszybciej dostarczy do kupującej. Oczywiście tego nie uczynił. Gdy tylko 49-latka zrozumiała, że została oszukana natychmiast powiadamiała Policję.

Po otrzymanym zgłoszeniu, policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie tego oszusta. W wyniku podjętych czynności operacyjno –wykrywczych, już następnego dnia funkcjonariusze  zatrzymali fałszywego „celnika”. Okazał się nim 62- letni mieszkaniec woj. lubuskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Ponadto w  toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w tym samym dniu na terenie gminy Piwniczna Zdrój mężczyzna działając w ten sam sposób usiłował oszukać jeszcze dwie inne osoby.

29 lipca mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania oszustwa oraz dwa usiłowania tego czynu. Z uwagi na to, że przestępstw tych dopuścił się  w warunkach recydywy kara będzie dla niego  bardziej dotkliwa.

30 lipca br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu (Wydział Karny z siedzibą w Muszynie) zastosował wobec 62-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Jednak za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Policjanci ustalają obecnie czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

Policja apeluje  do wszystkich osób, które mogły zostać w ten sposób oszukane  o kontakt z Komisariatem Policji  w Piwnicznej –Zdroju w  pod  nr tel. : 18 446-40-77 lub 997.