Skuteczne działania wiśnickich policjantów pozwoliły ustalić i zatrzymać 51 letniego mieszkańca Rajbrotu ( powiat bocheński ) , który przywłaszczył sobie znalezione pieniądze w kwocie 18 tysięcy złotych.  Policjanci odzyskali 11 tysięcy złotych. 51-latkowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do jednego roku.

Zatrzymany mężczyzna znalazł pieniądze w jednym z butów, które  otrzymał od sąsiadki, robiącej porządki z używaną odzieżą . 51-latek nie przyznał się do tego i przywłaszczył sobie plik banknotów w kwocie 18 tysięcy złotych.  Jak się okazało pieniądze należały do właściciela butów, w których schował pieniądze, a które zostały wydane 51-latkowi bez jego wiedzy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, w trakcie przeszukania domu zatrzymanego mężczyzny znaleźli pieniądze w kwocie 11 tysięcy złotych. Za brakującą część pieniędzy zatrzymany mężczyzna zakupił elektronarzędzia i telewizor, które również zostały zabezpieczone przez policjantów.

Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia pieniędzy, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do jednego roku.

KWP Kraków