Słupscy policjanci apelują do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyzn przedstawionych na filmie. Osoby te podejrzane są o pobicie 8 lipca br. mężczyzny stojącego na przystanku autobusowym przy ul. Murarskiej w Słupsku. Osoby, rozpoznające mężczyzn prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji I w Słupsku pod numerami tel.: 59–84-80-667 lub 997 i 112. Zapewniamy anonimowość.

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku prowadzą postępowanie w sprawie pobicia 31-latka, który 8 lipca 2016 roku około godziny 21:30 na ulicy Murarskiej (w pobliżu budynku sądu) został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony słupszczanin próbował  rozdzielić szarpiących się mężczyzn i uspokoić sytuację. Najprawdopodobniej to zachowanie spowodowało odwrotny skutek, gdyż sprawcy natychmiast skierowali swoją agresję wobec interweniującego pokrzywdzonego.

Mężczyźni przewrócili swoją ofiarę na ziemię i dotkliwie pobili. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy wciskali mężczyźnie palce w oczy. Przed pokrzywdzonym długotrwałe leczenie szpitalne oraz operacja okulistyczna, mężczyzna może nie odzyskać wzroku.

Po zdarzeniu napastnicy, spłoszeni przez zbliżające się osoby, uciekli w stronę pobliskiego przystanku autobusowego, a następnie wsiedli do autobusu linii nr 5, po czym na ulicy 3-go Maja opuścili pojazd.

Apelujemy o kontakt do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyzn na zamieszczonym filmie lub znają okoliczności sprawy. Bezpośredni telefon do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji I w Słupsku: 0-59– 84-80-667 (lub końcówka-617) lub numery alarmowe 997 i 112.

(KWP w Gdańsku / ms)