W pościgu za spełnieniem marzenia o lataniu ludzie poświęcali mnóstwo czasu, energii i pieniędzy. Nic tak przecież nie uwzniośla, jak dotknięcie nieba choćby przez iluminator boeinga, airbusa, czy embraer’a.  Teraz marzenia o lataniu pukają do drzwi Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej.

Staraniem Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystki Powiat Żyrardowski rozpoczyna współpracę z  Polskimi Liniami Lotniczymi „LOT”. W tej sprawie 3 sierpnia w  siedzibie narodowego przewoźnika ze starostą Wojciechem Szustakiewiczem oraz dyrektor liceum Urszulą Matusiak spotkali się Rafał Milczarski prezes LOT, Borys Buta członek zarządu  ds. operacyjnych  i kapitan Kamil Chudy. Rozmowy dotyczyły objęcia patronatem Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej. Szkoła dzięki dokonaniom patrona szkoły  Czesława Tańskiego, który był prekursorem lotnictwa, ma ścisły związek z awiacją i inżynierią.  Duma ze swojego patrona kształtuje nie tylko wśród nauczycieli, ale przede wszystkich wśród uczniów świadomość, że tworzą prestiżową szkołę „wysokich lotów”.  Nowe klasy politechniczna, która rusza w tym roku szkolnym oraz klasa stewardess planowana do uruchomienia w przyszłym, zapewne  zmotywują uczniów do rozwijania karier naukowej i zawodowej   oraz pomogą  spełniać pasje i zainteresowania. Uchylenie furtki do pracy w prestiżowej branży to najlepszy prezent dla uczniów. Warto przy tej okazji wspomnieć, że wśród absolwentów puszczańskiego liceum są już piloci i stewardessy, a to najlepszy dowód na to, że warto podążać za marzeniami.

Rozpoczęcie współpracy z LOTem  to dla powiatu żyrardowskiego i  szkoły ogromny prestiż.  Z jednej strony marka narodowego przewoźnika nobilituje, przyciąga jak magnez i cały czas kryje za sobą aurę prestiżu. Z drugiej zaś stawia przed dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami poważne wyzwanie. Spółka lotnicza oczekuje bowiem wysokiej jakości nauczania, zwłaszcza przedmiotów ścisłych i języków obcych oraz wydobycia z uczniów prawdziwej pasji. A przecież ludzie, którzy mają głowy pełne marzeń i konsekwentnie dążą do celu osiągają sukcesy. Nie mniej ważną sprawą jest także fakt, że Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej byłoby pierwszą w Polsce szkołą ponadgimnazjalną objętą takim patronatem. Niedługo będą finalizowane umowy współpracy, ale my już teraz obecnym i przyszłym uczniom liceum życzymy wysokich lotów.

 

20160803_140225 zdjęcie 3