Zielone tereny brzegów warszawskiej Wisły to nie tylko malownicze krajobrazy i doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Rejon ten posiada także swoją ciekawą historię – pełną grzesznych uczynków, szemranych charakterów, zaskakujących zdarzeń i zbrodni sprzed lat.

Jeżeli chcecie Państwo wybrać się w wyjątkową podróż po ciemnej stronie Wisły, to właśnie pojawiła się ku temu niezwykła okazja. Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych „Paragraf 22” serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli Agaty Christie, porucznika Borewicza oraz serii CSI do udziału w Nadwiślańskich Spotkaniach Kryminalnych, które odbędą się  w niedzielę, 7 sierpnia  i w sobotę, 13 sierpnia.

Podczas kilkugodzinnego spaceru nad brzegiem stołecznej rzeki uczestnicy wcielą się w role stróżów prawa, których zadaniem będzie rozwiązanie trzech kryminalnych zagadek. W tym celu niezbędne będzie m.in. ujawnienie i zbadanie śladów za pomocą profesjonalnego sprzętu kryminalistycznego, przeprowadzenie przesłuchań osób podejrzanych, a także spora doza kreatywności i logicznego myślenia.

Zainteresowanych udziałem prosimy o przesyłanie zgłoszeń do soboty, 6 sierpnia na adres warsztaty@paragraf22.eu, wraz z krótką odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego chciałbym wziąć udział w Nadwiślańskich Spacerach Kryminalnych?”.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.