Policjanci z Oleśnicy zatrzymali mężczyznę, który samochodem marki Porsche pędził drogą S8 z prędkością ponad 250 km/h. W ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 130 km/h. Jego jazdę przerwali funkcjonariusze z drogówki. Za swoje wyczyny kierowca odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, pełniąc służbę na drodze S8 w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli w pewnym momencie pędzące z dużą prędkością białe porsche.

Przeprowadzony przez policjantów pomiar wykazał, że kierujący samochodem porusza się z prędkością ponad 250 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej.

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, dlaczego jechał tak szybko. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości przez kierującego policjanci podjęli decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie 39–letniego mieszkańca województwa łódzkiego.

(KWP Wrocław / mm)