Pszczeli zakątek w środku miasta? Czy to potrzebne? Zapylacze zamieszkują nie tylko łąki i tereny wiejskie. Wiele z nich żyje także wśród nas, w przestrzeni miejskiej!Już w środę 3 sierpnia w godzinach 13.30 -20.30ulicami stolicy przejedzie nietypowy pszczeli tramwaj. W ten niecodzienny sposób organizator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” wraz z partnerem akcji, Fundacją Nasza Ziemia, zapraszają do świętowania Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia.

 Już w środę 3 sierpnia w godzinach 13.30-20.30na mieszkańców Warszawy czeka niezwykła, pszczela niespodzianka. Tramwaj pełen miododajnych roślin wyruszy na trasę prowadzącą przez samo centrum miasta. Warszawiacy będą mogli bezpłatnie odbyć nim edukacyjną przejażdżkę oraz poznać miododajne rośliny.

W ten sposób organizator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”,firma ZT Kruszwica, zapraszają do świętowania IV ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół, który obchodzimy już 8 sierpnia!

Niezwykły tramwaj, pełen miododajnych roślin od godz. 13.30spotkać będzie można na Placu Narutowicza, skąd wyruszy w podróż ulicami: Pl. Narutowicza – Pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – Al. Waszyngtona – Rondo Wiatraczna – Ul. Grochowska – Ul. Kijowska – Kawęczyńska Bazylika. Kursy na tej trasie odbywają się w godzinach 13.30-15.00, 15.15 – 16.45, 17.15 – 18.45, 19.00-20.30

Przejazd tramwajem będzie całkowicie bezpłatny!

Pszczoły są niezwykle ważnym elementem naszego ekosystemu. Celem programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest inspirowanie Polaków do tworzenia w najbliższym otoczeniu przestrzeni z nektarodajnymi i pyłkodajnymi kwiatami, tzw. Miejsc Przyjaznych Pszczołom. Każdy warszawiak może zakładać nowe miejsca, które pomogą przetrwać zapylaczom. Dokonać tego można w prosty sposób poprzez zagospodarowanie ogródka czy balkonu, które staną się oazą dla pszczołowatych. Porady jak ro zrobić można znaleźć na www.pomagamypszczolom.pl . Takie rośliny, zaaranżowane w nietypowy sposób, będzie można zobaczyć już w środę w wyjątkowym tramwaju!

 

 

Zobacz również: