User comments
Kierowca autobusu wyjechał w trasę niesprawnym autobusem, ponieważ tak polecił mu… dyspozytor. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymała jadący niestandardowo pojazd i wycofała go z ruchu.
W sobotę 30 lipca w miejscowości Cierpice, na drodze krajowej nr 10, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli drogowej przewożący osoby autobus komunikacji podmiejskiej.
Zaniepokojenie inspektorów wzbudził fakt, iż kierowca autobusu miał wyraźne problemy z jego prowadzeniem. Szczegółowa kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała m.in. uszkodzenie wspomagania układu kierowniczego. Inspektorzy ITD ujawnili także usterki związane z wyciekami płynów eksploatacyjnych, niesprawnym oświetleniem pojazdu i skorodowanym podwoziem pojazdu.
Kierowca oświadczył, że informował dyspozytora o problemach z układem kierowniczym autobusu, jednak z uwagi na braki w taborze ten polecił mu wyjazd na trasę niesprawnym pojazdem. Ze względu na ujawniony w drodze kontroli nieprawidłowy stan techniczny pojazdu, na kierowcę nałożono mandat karny oraz zatrzymano dowód rejestracyjny.
Z uwagi na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego autobus został wycofany z ruchu. Inspektorzy przeprowadzili również badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – kierujący był trzeźwy.

Zobacz również: