Policjanci z komisariatu I zatrzymali 51-letniego mieszkańca Gdańska, po tym jak chwilę wcześniej wyrzucił on kota z VI piętra budynku na gdańskiej Żabiance. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy, alkomat pokazał u niego ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie Żabianki pewien mężczyzna wyrzucił kota z balkonu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i w mieszkaniu zatrzymali 51-latka podejrzanego o ten czyn. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ponad 2,3 promila alkoholu.

Jak ustalili funkcjonariusze, w mieszkaniu przebywała grupa osób i spożywała alkohol. W pewnym momencie mieszkający w lokalu 51-latek wyrzucił kota z balkonu znajdującego się na VI piętrze budynku. Zwierzę z obrażeniami zostało przewiezione do lecznicy dla zwierząt, jednak z uwagi na liczne obrażenia lekarz weterynarii podjął decyzję o jego uśpieniu.

51-latek, gdy tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk