O udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przywłaszczenie mienia o znacznej wartości oskarżyła poznańska prokuratura Krzysztofa W. W lipcu 2015 r. w Swarzędzu (Wielkopolskie) jako konwojent posługujący się fałszywym nazwiskiem miał odjechać z 8 mln zł.
Akt oskarżenia w tej sprawie został przesłany do Sądu Okręgowego w Poznaniu, objął w sumie sześć osób. Krzysztof W., z zawodu krawiec został zatrzymany w lutym w Łodzi.
Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej p.o. zastępca prokuratora okręgowego w Poznaniu prok. Łukasz Biela, o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej i przywłaszczenie mienia, poza Krzysztofem W., oskarżone zostały jeszcze trzy osoby. Dwie inne zostały oskarżone o pomocnictwo w legalizowaniu pieniędzy pochodzących z przestępstwa.
Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia. Dwie osoby przebywają w areszcie.
Nadal nie wiadomo, gdzie są wszystkie pieniądze. Do tej pory organom ścigania udało się odzyskać ok. 300 tys. zł. Cały czas poszukiwany listem gończym jest Grzegorz Łuczak, wiceprezes firmy ochroniarskiej w której zatrudniony został Krzysztof W. Prokuratura zdecydowała o podaniu do publicznej wiadomości jego danych.

CZYTAJ WIĘCEJ

ban/Kurier PAP