Sypialnia od wieków odgrywa znaczącą rolę w cyklu życia człowieka. Dlatego tak istotnym jest aby jej wnętrze było odpowiednio urządzone. Starożytni Chińczycy wierzyli, że w sypialni zasypia słońce. Dlatego jej wygląd musiał być mocno związany z naturą, na której bazowała. Obecnie te trendy znów powracają . Połączenie drewna z naturalnymi surowcami coraz częściej gości w miejscu relaksu i wypoczynku, jakim jest sypialnia.
Natura pachnie drzewem
Powrót do natury przejawia się w wykorzystywaniu naturalnych materiałów we wnętrzach. W sypialniach są to drewniane podstawy łóżek, podłogi oraz subtelne dodatki. Drewno jest przeważnie niebejcowane. Dobrze wysuszony materiał wystarczy lekko polakierować lub dobrze wyszlifować. Im starsze drewno i bardziej naturalna jego barwa, tym lepiej. Dodatkowym atutem stosowania drewna w wystroju sypialni, jest jego zapach. Sypialnia utrzymana w takim klimacie będzie idealnym miejscem wypoczynku i relaksu.
Dodatki i kolory inspirowane naturą
Aby nadać sypialni nowy, świeży wygląd, wystarczy zmiana kolorów ścian. Ożywieniem dla naszego miejsca wypoczynku będą topowe fuksje oraz zielenie. Dobranie do tego świeżych lub doniczkowych kwiatów zagwarantuje nam klimatyczne i komfortowe miejsce do snu. Uważajmy jednak na odcienie czerwieni. Dobrze sprawdzą się również mocne, inspirowane naturą akcenty w postaci poduszek, narzut czy obrazów i koszyczków. W sklepach możemy znaleźć również szereg kwiatowych dodatków do sypialni takich jak pościele i zasłony, które dodatkowo zatrzymają ulotny klimat letnich chwil.
Naturalne surowce
Obok kolorów, wzorów i drewnianych dodatków ważną rolę w urządzaniu naturalnej sypialni odgrywają surowce, z jakich składają się pościele oraz materace. Aby nasza sypialnia mogła być w pełni nazwana naturalną, warto zwrócić uwagę na tworzywa, z których wykonana jestpodstawa snu. Modelem materaca, który idealnie sprawdzi się w takiej sypialni, jest produkt wypełniony naturalnymi surowcami. Idealnym przykładem jest materac Plantpur Dream. Posiada on warstwę innowacyjnej pianki Plantpur, która  w swoim składzie posiada aż do 50% olejów roślinnych, co czyni go niezwykle ekologicznym. Materac ten zwiększa komfort wypoczynku, a leżąca na nim osoba ma poczucie przyjemnego otulenia. – mówi Tomasz Goc, ekspert z Fabryki Materacy JANPOL.

Dodanie odrobiny natury do sypialni pozytywnie wpływa na jakość snu. Jej obecność dodaje energii, a codzienne pobudki w takim otoczeniu gwarantują uśmiech każdego poranka.