Dwie osoby z firmy transportującej zwłoki i mężczyzna, który w poniedziałek w Czerwonaku (Wielkopolskie) zobaczył w Warcie ciało kobiety usłyszeli zarzuty za fotografowanie znalezionych zwłok. Według prokuratury to ciało zaginionej w ub. roku Ewy Tylman.

 

Jak ustalono, pracownicy firmy przewożącej zwłoki mieli na terenie Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu otworzyć worek z ciałem i robić zdjęcia. Osoba, która zobaczyła zwłoki w Warcie miała wykonane zwłokom zdjęcia oferować mediom. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

„Zachowanie osób, które otworzyły worek z ciałem i robiły różne zdjęcia było takie, iż uznano, że jest to znieważenie zwłok. Grozi za to do dwóch lat więzienia. Mężczyzna, który zobaczył ciało w Warcie, oferował dziennikarzom różnych redakcji zdjęcia znalezionych zwłok. Policjanci i prokuratorzy stoją na stanowisku, że dopuścił się usiłowania utrudniania śledztwa. Była to nieuprawniona próba ujawnienia materiałów pokazujących zwłoki z potencjalnego zabójstwa. Grozi mu do pięciu lat więzienia” – powiedział w czwartek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

 

źródło informacji: Kurier PAP