Young woman bathing naked in river
Ostatnio coraz częściej słyszymy o różnych przypadkach naruszania porządku publicznego w krajach Europy zachodniej przez radykalnych muzułmanów, przy czym prowodyrami takich incydentów są zarówno muzułmanie, którzy niedawno przybyli do Europy jak również ci, którzy urodzili się w Europie i mieszkają tam przez całe swoje dotychczasowe życie.

O jednym z takich incydentów informuje na swojej stronie rosyjski portal Lenta.ru

W niemieckim mieście Geldern w Nadrenii Północnej Westfalii ofiarami niewybrednej napaści ze strony muzułmańskich radykałów stali się miejscowi nudyści, w czasie kąpieli w lokalnym basenie.

Według relacji świadków, grupa 6 młodych mężczyzn wtargnęła na teren basenu i zaczęła opluwać pływających tam nudystów, obrażać ich, nazywając „niewiernymi” i kierować w ich stronę groźby w języku arabskim i niemieckim; mężczyźni wykrzykiwali także hasło „Allah akbar!”. Świadkowie zauważyli, że mężczyźni biegle mówili po niemiecku, z czego można wyciągnąć wniosek, że przynajmniej część z nich urodziła się w Niemczech lub mieszka tam już bardzo długo. Administracja basenu usunęła grupę agresywnych mężczyzn z terenu kąpieliska po skargach klientów. Ci jednak wrócili na teren basenu po krótkim czasie i administracja wezwała na miejsce policję, która jedynie sprawdziła dokumenty agresywnych męzczyzn i nikt nie został zatrzymany.

W styczniu tego roku miał miejsce inny incydent także związany z basenem. W niemieckim mieście Bornheim miejscowe władze zabroniły korzystania z basenów uchodźcom muzułmanom po licznych doniesieniach kobiet, skarżących się na molestowanie z ich strony. Jednak po krótkim czasie zakaz został cofnięty a w jego miejsce na uchodźców muzułmanów chcących skorzystać z miejscowych basenów nałożono obowiązek przejścia rozmowy dotyczącej norm zachowania na basenie