Szczęśliwe finały poszukiwań

W ostatnich dniach siedleccy policjanci dwukrotnie zostali powiadomieni o zaginięciu mieszkanek powiatu. Obydwie akcje poszukiwawcze znalazły swój szczęśliwy finał. Pomoc dla poszukiwanych kobiet nadeszła w samą porę. Jedna z zaginionych została odnaleziona przez policjantkę, która była w czasie wolnym od służby.
Pierwsze zgłoszenie wpłynęło w miniony czwartek, 21.07.br., i dotyczyło zaginięcia 83-letniej mieszkanki Siedlec, która wyszła z miejsca zamieszkania nie informując najbliższych dokąd się udaje. Prowadzone działania poszukiwawcze w początkowej fazie akcji nie dawały pozytywnych rezultatów. Jednak w sobotę, 23.07.br., będąca po służbie jedna z policjantek siedleckiej komendy, podczas przejażdżki rowerowej w lesie zauważyła samotną, starszą kobietę, siedzącą pod drzewem.
Funkcjonariuszka zainteresowała się nią i po chwili rozmowy powiadomiła o wszystkim dyżurnego siedleckiej jednostki Policji. Przybyli we wskazane miejsce policjanci potwierdzili, że jest to poszukiwana 83–latka. Kobieta po badaniach lekarskich została przekazana pod opiekę rodzinie. Poza miejscem zamieszkania poszukiwana przebywała ponad 40 godzin.
Kolejne zgłoszenie wpłynęło do siedleckiej komendy w sobotę, 23.07.br. Tym razem rodzina informowała o 64-letniej mieszkance Siedlec, która wyszła rano z domu. Nie wróciła, a rodzina nie wiedziała, gdzie jest i co się z nią dzieje, gdyż nie było z nią kontaktu. Policjanci wspólnie ze strażakami z OSP w Nowym Opolu, wieczorem, w trakcie penetrowania terenów nad rzeką Muchawką, niedaleko mostu kolejowego znaleźli poszukiwaną. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, kobieta najprawdopodobniej spadła z betonowego jazu nad rzeką, a odniesione w czasie upadku obrażenia uniemożliwiały jej wezwanie pomocy.
Poszukiwana znajdowała się w okolicznościach bezpośrednio zagrażających jej życiu. Tylko dzięki postawie biorących w poszukiwaniach osób, pomoc dla niej nadeszła w samą porę. Strażacy z policjantami wynieśli kobietę z miejsca, gdzie leżała i przekazali załodze karetki pogotowia.
Korzystając z okazji, Policja chciałaby podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w obydwie akcje poszukiwawcze za przekazywane informacje i okazaną pomoc.
(KWP w Radomiu / ms)