Weekendem międzynarodowym 30-31 lipca zakończy się ten wyjątkowy cykl plenerowych spotkań z muzyką w Łazienkach Królewskich. Głównym wydarzeniem będzie sobotni koncert New Warsaw Trio – trzech charyzmatycznych instrumentalistów, którzy po mistrzowsku łączą różne style, gatunki i motywy, trafiając w gust najbardziej wymagającej publiczności.
 Po czterech lipcowych weekendach, z których każdy poświęcony był muzyce innego europejskiego kraju, przyszła pora na „otwarcie granic”, czyli weekend międzynarodowy. Będzie on podsumowaniem czwartej edycji Festiwalu Strefa Ciszy. Jak co roku znakomita muzyka w mistrzowskich interpretacjach przyciągnęła do Ogrodów Królewskich rzesze widzów i słuchaczy. Liczyła się też wyjątkowa atmosfera, bliski kontakt z artystami ibogata oferta dla najmłodszych melomanów. Na pięciu festiwalowych scenach już odbyło się ponad 120 koncertów, a wśród imprez towarzyszących popularnością cieszyły się zwłaszcza happeningi malarskie i taneczne oraz Scena Otwarta.
Najbliższy weekend to już ostatnia okazja, żeby skorzystać z festiwalowych atrakcji.Na początek– zaproszenie dla rodzin z dziećmi na koncerty w cyklu „Melomaluszki”(w sobotę i niedzielę o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00 na Scenie Żółtej). Dorosłych na pewno zainteresuje „Happening Tango” – pokaz tanga i warsztaty taneczne (sobota, godz. 16.00, Scena Granatowa).
Zmysłowe i energetyczne tango usłyszymy także w wykonaniu New Warsaw Trio – gwiazdy sobotniego koncertu  o godz. 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli. Zespół tworzą Rafał Grząka (akordeon), Przemysław Skałuba (klarnet, saksofon) i Konrad Kubicki (kontrabas). New Warsaw Trio ma w repertuarze utwory Richarda Galliano, jednego z najwybitniejszych akordeonistów jazzowych, a także kompozycje własne.W programie koncertu m.in. “Valtz for Nicky” Richarda Galliano, “Libertango” Astora Piazzollii „Jesienny walc”Rafała Grząki.

Na innych festiwalowych scenach w sobotę wystąpią: Bum Bum Orkestar, Marek Majewski, Kwartet klarnetowy UMFC i duet chińsko-polski – Qinke Chang i Tamara Kurkiewicz. W niedzielę w cyklu Koncertów Chopinowskich zagrają pianiści z Polski i Ukrainy: Dominika Szlezyngeri Serhij Hryhorenko

Zobacz również: