Chcieli go spalić i utopić

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn, którzy najpierw brutalnie pobili 53-latka, a później polewając go olejem próbowali podpalić. Po analizie zgromadzonych dowodów mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. O ich dalszym losie wkrótce zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniona środę w miejscowości Mareczki (gm. Wąwolnica). Pokrzywdzony przebywał sam w domu swojego kolegi. W pewnym momencie przez dobudowany do budynku pustostan weszło 3 mężczyzn. Wszyscy byli agresywni. Dwóch z nich zaczęło bić 53-latka. Jeden z nich wylał na niego olej silnikowy i próbował podpalić. Sprawcy podpalali również palce pokrzywdzonemu, a na koniec chcieli wrzucić go do stawu. Brutalną napaść przerwał dopiero właściciel, który powrócił do domu. Mężczyzna trafił do szpitala z licznymi obrażeniami.

2

W czwartek puławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, sprawców tego przestępstwa. Zatrzymani to 26, 30 i 40 -letni mieszkańcy gm. Wąwolnica. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu.  Jak ustalili policjanci powodem napaści miał być fakt, że jeden z zatrzymanych podejrzewał pokrzywdzonego o kradzież roweru. Teraz policjanci ustalają rolę, każdego z nich.

O ich dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

(KWP w Katowicach / dm)