Tymczasowy areszt dla 26-letniego mieszkańca Sochaczewa i dozór policyjny dla jego wspólniczki, to efekt pracy sochaczewskich policjantów nad sprawą napadu na kuriera. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja o rozboju na pracowniku firmy kurierskiej. Jeden ze sprawców miał grozić mężczyźnie nożem. Jego łupem padło kilka tysięcy złotych i telefon komórkowy kuriera. Funkcjonariusze, którzy wykonywali czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, analizowali zebrany materiał i ustalili, że jednym ze sprawców może być 26-letni mieszkaniec Sochaczewa. Kompletnie zaskoczony obecnością stróżów prawa, został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Podczas przeszukania znaleziono również kominiarkę, której sprawca użył w czasie napadu. Drugą z podejrzanych osób okazała się 38-letnia kobieta. Mieszkanka Sochaczewa znała kuriera i wiedziała, o której godzinie będzie na konkretnej ulicy. Kobietę zatrzymano w centrum miasta. W chwili zatrzymania znaleziono przy niej 23 foliowe torebki z amfetaminą. Wobec 26-letniego mieszkańca miasta zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, wobec kobiety zastosowano dozór policyjny.

Za rozbój z użyciem noża grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew