WARSZAWA: Udając policjanta chciał milion od kasyna

0
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa osobę podejrzaną o usiłowanie oszustwa. Krzysztof L. podając się za funkcjonariusza policji podstępem próbował przejąć od obsługi kasyna blisko milion złotych. Pracownicy zorientowali się, że to oszustwo, powiadomili policję, a zamiast pieniędzy przekazali 35-latkowi torby wypchane papierem. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.
2

Do zdarzenia doszło w jednym z warszawskich kasyn. Pracująca tam kobieta odebrała telefon od rzekomego funkcjonariusza policji, który po przedstawieniu się poinformował ją, że w kasynie dojdzie do napadu rabunkowego. Celem przestępców, którzy są już w budynku będzie cała zgromadzona w kasie gotówka.

Mężczyzna dodał, że z przestępcami współpracują także niektóre osoby z ochrony oraz kasjer bądź kasjerka, więc prosi o dyskrecje i nieinformowanie nikogo o treści tej rozmowy. Osoba podająca się za policjanta powiedziała, że policja prowadzi w tej chwili akcję mającą na celu zatrzymanie przestępców.

4

Oszust najpierw spytał kobietę ile pieniędzy jest w kasie, a następnie poprosił ją o spakowanie określonej kwoty gotówki i zaniesienie jej we wskazane w budynku miejsce. Tam pieniądze miał przejąć rzekomy policjant, który w zamian miał przekazać tą samą ilość, ale fałszywych już banknotów. Rozmówca stwierdził, że dzięki temu przestępcy w czasie napadu nie zabiorą z kasy gotówki należącej do kasyna.

Kobieta analizując jednak przebieg rozmowy nabrała podejrzeń, co do całej tej sytuacji i ze swoimi wątpliwościami podzieliła się z innym pracownikiem kasyna. Ten natomiast skontaktował się telefonicznie z prawdziwymi już policjantami, którzy uświadomili mężczyznę, że to zuchwała próba oszustwa.

Kobieta wiedząc już, z kim ma do czynienia nie wzbudzając podejrzeń wykonywała posłusznie wszystkie polecenia oszusta. Do dwóch toreb zamiast jednak 980.000 złotych włożyła papierowe serwetki i pocięte gazety. Bagaż zaniosła w umówione miejsce i przekazała go fałszywemu policjantowi. Tam w zorganizowaną przez  śródmiejskich policjantów zasadzkę wpadł kompletnie zaskoczony oszust. Przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili nieudolnie podrobioną policyjną odznakę i legitymację.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście, która postawiła już Krzysztofowi L. zarzut usiłowania oszustwa. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za ten, czyn 35-latek może teraz spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

rsz/ksp

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ