Na 3 miesiące trafił do aresztu mieszkaniec powiatu strzeleckiego podejrzany o usiłowanie zabójstwa kolegi. 32-latek ugodził go nożem, a następnie uciekł. Już po 2 dniach został zatrzymany przez kryminalnych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 7 lipca, w Warmątowicach. Dyżurny Policji został telefonicznie powiadomiony, o tym że osoba została ugodzona ostrym przedmiotem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz ratownicy pogotowia, którzy udzielili mu pomocy. Poszkodowany trafił do szpitala.

Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady. W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli typowanie sprawcy. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony wracał samochodem z kolegą do domu. Nagle doszło między nimi do kłótni. W pewnym momencie mężczyzna wyjął nóż i pchnął nim 23-latka w klatkę piersiową, a następnie uciekł. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora, który wszczął śledztwo.

Zdaniem policjantów związek z tym przestępstwem miał mieć 32-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna próbował ukryć się przed policjantami. Już po dwóch dniach został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Na wniosek policji i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP Opole / mm)