153 kilometry liczy drugi etap 73. Tour de Pologne UCI World Tour. O godzinie 15. kolarze wystartowali z Tarnowskich Gór, około 18.40 będą finiszować w Katowicach. W żółtej koszulce lidera jedzie Davide Martinelli (Etixx – Quick Step).

W ubiegłym roku Tarnowskie Góry gościły Premię Specjalną 72. Tour de Pologne. „W ubiegłym roku  wyścig przyjęto z tak pozytywnym oddźwiękiem, że w tym roku Tarnowskie Góry są Miastem Startowym Tour de Pologne.” – mówił Zastępca Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Piotr Skrabaczewski. Pełne uroku, z pasjonującą historią, piękną przyrodą i niezwykle gościnnymi mieszkańcami Tarnowskie Góry zapraszają nie tylko kolarskich kibiców, ale wszystkich turystów z całej Polski.

Dzisiejszy etap to klasyczna próba dla sprinterów. Na trasie znajdują trzy Lotne Premie LOTTO – w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich oraz Premia Specjalna w Bytomiu. Po dojeździe do Katowic kolarze powalczą na pięciu 15-kilometrowych rundach w mieście. „Trasa wiedzie od Pętli Słonecznej przez Strefę Kultury, Osiedle Paderewskiego, Dolinę Trzech Stawów i Centrum. Meta tradycyjnie usytuowana będzie pod Spodkiem, symbolem Katowic, który w tym roku obchodzi swoje 45 urodziny.” – mówi Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. W Katowicach znajdują się także dwie Górskie Premie TAURON IV kategorii – w alei Korfantego i na ulicy Góreckiego.

Liderzy klasyfikacji:

Klasyfikacja generalna SKANDIA                            Davide Martinelli (Etixx – Quick Step)

Najlepszy Góral TAURON                                           Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

Najlepszy Sprinter HYUNDAI                                     Davide Martinelli

Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO                          Marc Fournier (FDJ)

Najlepszy Polak LOTOS                                             Michał Kwiatkowski (Team SKY)

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ