W Gdańsku, 9 i 10 lipca 2016 r. odbędzie się już po raz czwarty Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza. To okazja do nabycia nie tylko truskawek w różnych postaciach – świeżych, w postaci dżemów i soków, ale także swojskich serów, wędlin, miodów i ciast. Wstęp – wolny.

Jak co roku, w drugi weekend lipca na Starym Mieście w Gdańsku można będzie popróbować smakowitych świeżych i przetworzonych truskawek. Na odwiedzających czeka ok. 20 straganów z regionalną żywnością i rękodziełem.

W trakcie imprezy, oprócz degustacji i sprzedaży truskawki kaszubskiej, będzie można nabyć swojskie wędliny, sery, miody, pierogi, a także piernikowe truskawki i pyszne ciasta przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich. Miłośnicy rękodzieła znajdą stoiska z biżuterią oraz tradycyjnymi haftami i koronkami, a koneserzy napoju z pianką – stoiska browaru regionalnego.

W sobotę zaplanowano gry i warsztaty plastyczne dla dzieci oraz aukcje charytatywne na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom z Gdańska, które będzie miało swoje stoisko podczas imprezy.

V Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza

  • 9-10 lipca 2016r., sobota, niedziela
  • godz. 11-18
  • teren Polskiego Związku Wędkarskiego
  • ul. Rajska 2 w Gdańsku

Wstęp – wolny

Więcej: Kaszubski Domek

pomorskie.eu