Od przyszłego tygodnia w części sopockich sklepów i lokali osoby niekompletnie ubrane nie będą obsługiwane. Rusza kampania „Stop golasom”, zwracająca uwagę na niestosowność zachowania osób, które w plażowych strojach, bez spodni lub koszulek pojawiają się na ulicach miasta.

1

Kampania „Stop golasom na ulicy” to plakaty z hasłem kampanii i naklejki „Nieubranych klientów nie obsługujemy”, które będą przypominać o tym, że chcąc spacerować po mieście, trzeba się ubrać. Przygotowano ok. pól tysiąca plakatów i naklejek.

Jak poinformował w czwartek sopocki Urząd Miasta, od przyszłego tygodnia w witrynach sopockich restauracji, hoteli, barów i na słupach reklamowych pojawią się plakaty, mające przypominać, „że Sopot jest eleganckim kurortem, w którym plaża rządzi się innymi prawami niż struktura miejska”. „Tu nie chodzi o karanie, ale o przypomnienie, że w mieście nie wypada być niekompletnie ubranym; po prostu dbamy o wizerunek Sopotu” – tłumaczy Justyna Mazur z Urzędu Miasta. Jak powiedziała, problem zgłaszało wielu mieszkańców.

Źródło: Kurier PAP

Zobacz również: