Montaż w wysokim wydaniu

Pianki poliuretanowe to jeden z popularniejszych sposobów montażu stolarki i elementów wokół, izolacji sieci wodno-kanalizacyjnej i grzewczej, wykonywania łączeń w systemach dociepleń czy wygłuszania konstrukcji ściennych. Swoją pozycję zdobyły doskonałymi właściwościami, łatwością i wygodą użycia. Piana GUN FOAM 8008 MAXI 65+ firmy Den Braven dzięki swojej ultra wysokiej wydajności pozwoli jeszcze dłużej korzystać tych walorów i maksymalnie przyspieszyć prowadzone prace.

Współczesne budownictwo, zwłaszcza te komercyjne, w dużej mierze opiera się na czasie, dlatego też wykorzystuje nowoczesne techniki, które maksymalnie ułatwiają i przyspieszają prowadzone prace. Jednym ze sprawdzonych i skutecznych sposobów są poliuretanowe piany montażowe. Zamknięte w niewielkich, metalowych butlach są nie tylko wygodne w użyciu i transporcie, ale przede wszystkim znacznie skracają czas potrzebny do osiągnięcia końcowego efektu.

Ultra wydajność

Reprezentantem specjalistycznych pian montażowych jest GUN FOAM 8008 MAXI 65+ firmy Den Braven. Ta jednoskładnikowa, półsztywna piana poliuretanowa wyróżnia się na tle innych propozycji ultra wysoką wydajnością (65+), co pozwala maksymalnie podnieść efektywność podczas montażu okien, drzwi, wykonywania różnego rodzaju izolacji i wypełnień. Z jednej butli otrzymujemy około 65 litrów gotowej do użycia piany. Duża pojemność butli, bo aż 870 ml, podnosi wygodę i komfort pracy z pistoletem, oszczędzając czas potrzebny na zmianę pojemnika i zmniejszając ilość odpadów, związanych z wymianą. Idealnie sprawdzi się w przypadku szerokich szczelin oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża ilość uszczelnienia. Dzięki temu, że jest bardzo dobrze przyczepna do większości materiałów wykorzystywanych w budownictwie m.in. betonu, tynku, gładzi, zaprawy, wylewek, ceramiki budowlanej, drewna, metalu czy PCW, a przy tym nie ścieka z powierzchni pionowych, znajduje szerokie zastosowanie  w budownictwie i pracach remontowo-wykończeniowych. Z pomocą piany GUN FOAM 8008 firmy Den Braven wykonamy sprawny montaż stolarki okiennej i drzwiowej, osadzimy parapety, rolety i bramy garażowe wykonane z drewna, stali, aluminium, PCW oraz tworzyw PE i PP. Trwale wypełnimy nią wszelkie bruzdy i szczeliny w ścianach i stropach, docieplimy instalację centralnego ogrzewania i sieci wodno-kanalizacyjne, a także skutecznie wygłuszymy różnego rodzaju konstrukcje szkieletowe, podnosząc akustykę całego budynku (izolacyjność na poziomie λ = 0,030 W/m*K).

 Maksimum właściwości

Wysoka wydajność piany montażowej GUN FOAM 8008 firmy Den Braven to z pewnością wyróżniająca, ale nie jedyna cecha. Niektóre z dostępnych na rynku preparatów w wyniku kurczenia się lub wtórnego rozprężenia mogą zmieniać swoje wymiary, negatywnie wpływając na stabilność mocowanych elementów.  W przypadku GUN FOAM 8008  problem ten został skutecznie wyeliminowany. Nowoczesna receptura poliuretanowej piany firmy Den Braven o regularnej strukturze składającej się z ok. 70% wyrównanych, równomiernie zamkniętych komórek oraz niska chłonność sprawiają, że charakteryzuje się ona optymalną rozprężnością i wysoką stabilnością wymiarową. Mamy więc gwarancję, że zamocowane elementy będą solidnie osadzone, a walory izolacyjne wykonanych uszczelnień  będą takie same przez długi czas.  Warto również podkreślić fakt, że piana zachowuje swoje właściwości niezależnie od panujących warunków. Utwardza się pod wpływem wilgoci, wykazuje niską chłonność i posiada szeroki zakres temperatury otoczenia (od +5°C do +30°C), dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

 w

Zobacz również: