Pobicie ze skutkiem śmiertelnym osoby zatrzymanej na komisariacie w Wałbrzychu (Dolnośląskie) zarzuca dwóm byłym policjantom świdnicka prokuratura, która skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

 

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk, śledztwo w tej sprawie pozwoliło ustalić, że poszkodowany Piotr G. został pobity na komisariacie i w efekcie tych obrażeń zmarł.

„Sekcja zwłok potwierdziła ciężkie obrażenia m.in. pęknięcie śledzony, złamanie żeber, obrażenia głowy i ślady po kopnięciach. Był bity i kopany. Poszkodowany zmarł w wyniku tych obrażeń” – powiedział prokurator.

Do pobicia doszło w sierpniu 2013 r. na Komisariacie V Policji w Wałbrzychu. Piotr G. znalazł się tam, ponieważ został zatrzymany w związku z zakłóceniem porządku. Za to wykroczenie został ukarany mandatem i po kilku godzinach został zwolniony. Tego samego dnia późnym wieczorem nieprzytomnego Piotra G. odnaleźli przypadkowi przechodnie w odległości prawie kilometra od komisariatu. Wezwany zespół pogotowia ratunkowego podjął reanimację, ale na pomoc było już za późno.

ban/Kurier PAP

Zobacz również: