Latem wielu rodziców staje przed problemem, jak zagospodarować czas swoim dzieciom. Z pomocą przychodzą instytucje kulturalne, które organizują dla najmłodszych ciekawe zajęcia. Coraz częściej czynią to we współpracy z rozpoznawalnymi, światowymi markami, które z myślą o dzieciach tworzą projekty edukacyjne. Lato w mieście wcale nie musi być nudne!
27 czerwca Studio Wyobraźni Cartoon Network zorganizowało w Służewskim Domu Kultury warsztaty dla dzieci. W trakcie zajęć uczyły się one samodzielnie tworzyć kreskówki. Pierwszym etapem było wymyślenie i narysowanie głównego bohatera. Drugim – wrysowanie go w sceny, czyli stworzenie scenorysu. Na końcu uczestnicy ożywiali wymyśloną przez siebie postać, tworząc animacje poklatkowe.
„Proponujemy, aby dzieci, zamiast spędzać czas przed telewizorem, zajrzały za kulisy i zobaczyły, jak powstają ich ulubione kreskówki. Nasze warsztaty dały najmłodszym możliwość zapoznania się z tajnikami sztuki animacji pod okiem specjalistów” – mówi Monika Szklarz z firmy Turner, nadawcy kanału Cartoon Network.
Oczywiście nie jest to jedyna propozycja letnich warsztatów. Warto zapoznać się z ofertą zajęć dla dzieci w okolicy, w której mieszkamy. Bogaty wachlarz warsztatów i półkolonii znajdziemy między innymi w domach kultury. Informacji na ten temat najlepiej szukać na stronach internetowych interesujących nas instytucji lub w miejskich informatorach kulturalnych. Kreatywne zajęcia prowadzone przez specjalistów rozwijają i zapewniają świetną zabawę, a po wakacjach dzieci mają okazję pochwalić się przed kolegami z klasy samodzielnie stworzonymi dziełami.