Gdańscy kryminalni przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który groził bronią kobiecie. W ubiegły weekend w nocy mieszkanka Gdańska zwróciła mu uwagę, żeby ciszej się zachowywał, na co sprawca wyciągnął broń, przeładował i skierował w kierunku kobiety. W jego aucie bmw x6 policjanci znaleźli m.in. dwie jednostki broni z nabojami, pałkę, maczetę i kominiarkę. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.
W ubiegłą sobotę w nocy policjanci z komisariatu na gdańskim Przymorzu otrzymali zgłoszenie, że pewien mężczyzna groził kobiecie bronią i uciekł. Funkcjonariusze od razu przyjechali na miejsce. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta zwróciła uwagę mężczyźnie, który pod blokiem głośno się zachowywał. Sprawca wyciągnął wówczas broń, przeładował, skierował w kierunku kobiety i zaczął jej grozić. Pokrzywdzona schowała się do mieszkania, a mężczyzna od razu odjechał.

Kryminalni z komisariatu V w Gdańsku szybko ustalili tożsamość tego mężczyzny. Kryminalni z KMP w Gdańsku przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 34-letniego sprawcę. W trakcie przeszukania jego samochodu bmw x6 policjanci znaleźli broń krótką z nabojami, na którą mężczyzna nie posiadał pozwolenia, broń długą, maczetę, pałkę teleskopową, nóż, pojemniki z gazem, kominiarkę i maskę gazową.

Wszystkie znalezione przedmioty zostały zabezpieczone, a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Oliwa na dalsze czynności procesowe. Mężczyzna był w przeszłości karany m.in. za rozboje i sprzedaż narkotyków.

Za stosowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat więzienia, a za nielegalne posiadanie broni i amunicji kara więzienie do lat 8.

ZOBACZ FILM

KWP Gdańsk