Pijany motocyklista chciał przekupić policjantów

Policjanci z Kozienic zatrzymali 22-letniego nietrzeźwego motocyklistę. Aby uniknąć odpowiedzialności próbował przekupić mundurowych oferując im 1000zł. Za usiłowanie skorumpowania policjantów i jazdę po pijanemu grozi mu teraz nawet 8 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy. Uwagę policjantów zwrócił szybko jadący motocyklista drogą między Warką a Marguszewem. Gdy funkcjonariusze przystąpili do kontroli cyklisty, szybko okazało się, że jest on pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że ma on ponad 1,5 promila w organizmie.
Jednak to nie koniec przewinień 22-latka. Aby uniknąć odpowiedzialności, próbował przekupić mundurowych. Początkowo obiecywał im 500zł. Gdy policjanci poinformowali mężczyznę jakie są konsekwencje takich propozycji ten nie zważając na odpowiedzialność ponownie zaproponował policjantom pieniądze za odstąpienie od czynności. Tym razem podniósł swoją stawkę oferując 1000zł.
Policjanci nie odpuścili i poinformowali mężczyznę, że jest zatrzymany nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, lecz również w związku z usiłowaniem skorumpowania mundurowych. Zatrzymany resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.